Dachówka ceramiczna

Całkowite moce produkcyjne koncernu wynoszą ok. 440 milionów dachówek i ok. 300 milionów jednostek ceramicznych materiałów murowych. Dachówka ceramiczna to najbardziej szlachetne i trwałe z oferowanych pokryć. Wykonana jest z naturalnej gliny wypalanej w specjalnych piecach przy użyciu gazu ziemnego. Materiał ten znany i stosowany od setek lat po dziś dzień podnosi znacząco wygląd i estetykę całego domu. Glina jest materiałem charakteryzującym się bardzo długim okresem użytkowania. Wykazana trwałość wynosi około 80 - 100 co poparte jest 30 letnią gwarancją producenta.

Dla większej ochrony i bezpieczeństwa stosowany jest system podwójnych rowków w części górnej i bocznej, co daje dachówką zakładkowym dodatkową ochronę i wpływa na szczelność w przypadku deszczu, porywów śniegu i pyłów. Dachówka ceramiczna odporna jest na działanie promieni UV i kwaśnych opadów. Charakteryzuje ją duża wytrzymałość mechaniczna i temperaturowa. „Tondach” oferuje swoje wyroby w trzech wariantach: naturalna, angoba i glazura. Dodatkowo klient otrzymuje różnorodność kształtów oferowanych dachówek, co umożliwia klientowi dobór konkretnego wzoru dachówki do własnych wymagań i stylów architektonicznych

Pierwszą cegielnię w Gleinstätten wybudowano już w 1881 roku. Dzięki wciąż poprawiającej się jakości wyrobów tego zakładu, które były produkowane zawsze z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, możliwe było wybudowanie następnych zakładów. Obecnie do koncernu noszącego nazwę TONDACH Gleinstätten należą cztery zakłady produkcyjne w Austrii. W tym kraju firma jest jedynym producentem palonej dachówki na rynku. W latach dziewięćdziesiątych koncern wstąpił też na rynki zagraniczne. Obecnie należy do tej grupy dwadzieścia zakładów produkcyjnych w całej Europie. Konkretnie jest to pięć zakładów w Republice Czeskiej, cztery zakłady na Węgrzech i cztery w Austrii, dwa zakłady w Chorwacji i po jednym w Słowenii, Słowacji, Serbii, Macedonii i Rumunii.

Wszystko zaczęło się od Augusta Lauw, nazywanego z szacunkiem "królem cegły". W 1855 założył we fryzyjskim Bockhorn pierwszą z ośmiu cegielni. W 1900 roku August Lauw wydzierżawił zięciowi Bernhardowi Friedrichowi Röben cegielnię w Zetel - Schweinebrück, która do dziś jest centralą rodzinnej firmy. 20 lat później syn Friedricha - Wilhelm August Röben przejął znany, prowadzony z dużym powodzeniem rozrastający się zakład. Nagła śmierć ojca spowodowała, że zaledwie 21-letni Wilhelm Röben musiał przejąć odpowiedzialność za całą rodzinną firmę. Dzięki niemu w ciągu kilku lat zakład rozwinął się i stał jednym z bardziej znaczących w Europie. Podobnie jak niegdyś August Lauw, Wilhelm Röben osiągnął sukces.

Tymczasem w 1989 roku, jako przedstawiciel piątego pokolenia rodziny Röben, do zarządu firmy wszedł Wilhelm Renke Röben. W Reetz (Brandenburgia) powstał zakład produkujący Poroton, a w Środzie Śląskiej (Polska) zbudowano fabrykę cegły klinkierowej i dachówki ceramicznej. Dziś istnieje 12 zakładów w Europie i Ameryce, w których produkuje się ponad 1500 rodzajów różnych materiałów. Na czele rodzinnego przedsiębiorstwa stoi zarząd, którego działalność została uwieńczona sukcesem. Wysokiej jakości cegły i dachówki ceramiczne, wyjątkowa ceramika posadzkowa do wnętrz i na tarasy, płytki klinkierowe do zakładów przemysłowych, cegły klinkierowe drogowe na podjazdy, ścieżki w ogrodach. Jedynie firma Röben może złożyć Państwu tak bogatą i różnorodną ofertę. Dach pokryty dachówką gwarantuje zdrowe i naturalne budownictwo. Izolacyjna warstwa powietrza zapewnia doskonale warunki ekologiczne pod wentylacyjnym dachem i jest niedoścignionym dobrodziejstwem dla mieszkańców domu.

Roben Fleming - dachówka średzka falista:

Roben MONZAplus - dachówka średzka falista plus:

Roben Bornholm - dachówka średzka typ S